Kiedy szczególnie jesteśmy narażeni na boreliozę?

Niektórym się wydaje, że kleszcze, które są nosicielami boreliozy w większości przypadków, zagrażają nam jedynie kiedy jesteśmy w pełni lata na spacerach w lesie. Rzeczywistość jest jednak inna i – jak podkreślają pracownicy BioCare, na kleszcze należy uważać obecnie w zasadzie od wczesnej wiosny aż do później jesieni. łagodne zimy sprawiają, że nawet słabe osobniki nie giną, a jedynie zwiększają odporność na trudne warunki klimatyczne. Nie jest również prawdą, że kleszcze czyhają na nas na drzewach. W większości przebywają one w wysokich trawach oraz w miejscach zakrzewionych, a także na łąkach. Dlatego powinniśmy uważać na spacerach za kazdym razem.

Jak rozpoznać boreliozę?

Pierwszymi objawami boreliozy jest rumie wokół ukąszenia. Nie zawsze jest on jednak widoczny oraz nie przez każdego. Kolejny etap zachorowania przypomina chorowanie na grypę z tą różnicą, że towarzyszy mu uporczywy ból stawów. Nie każdy chorujący na boreliozę pacjent będzie posiadał ten sam zestaw objawów – one będą zależały od patogenu, którym został zarażony.

Czy borelioza jest uleczalna?

Dzisiaj w takich miejscach jak BioCare leczenie boreliozy jest rzeczą naturalną i całkowicie normalną. W jej leczeniu stosuje się australijska metodę doktora Rafe’a, wykorzystującą generator plazmowy. Metoda ta ze względu na swoją spora skuteczność znajduje sonie coraz większą ilość zwolenników w naszym kraju, co powinno być dla nas dobrą wiadomością.

Opublikowane przez medycynawdomu.pl

Ten wpis posiada 2 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *